Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Brīvprātīgie vāc pārtikas ziedojumus projektā „Paēdušai Latvijai”
Autors: Lilija Ražinska | 27.04.2016 | Komentāru nav

Paedusai LatvijaiJauniešu kluba „13.pirmdiena” brīvprātīgie jaunieši pie veikala "Rimi" tirdzniecības centrā „Sēlija” kopā ar biedrība IADC „Ausma” brīvprātīgajiem aicināja cilvēkus ziedot pārtikas produktus trūcīgajām personām labdarības akcijā.

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir Latvijas Samariešu apvienības vadīta pārtikas programma. Palīdzība domāta ģimenēm ar bērniem, pensionāriem un invalīdiem ar ienākumiem zem iztikas minimuma 252 eiro un tiem, kam Sociālais dienests nav piešķīris trūcīgā vai maznodrošinātā statusu. Palīdzība tiek sniegta, dodot pārtikas pakas. Akcijā piedalīties aicināja jaunieši no Bērnu un jauniešu centra kluba „13.pirmdiena”. Meitenes Svetlana un Darja droši uzrunāja garāmejošos cilvēkus un piedāvāja iepirkuma maisiņus, mudinot tos piepildīt ar pārtikas produktiem. Ar meitenēm kopā bija arī Ričards, kurš domā, ka par savu tautu ir jārūpējas:

„Vēlos palīdzēt trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kam nav trūcīgā statusa un varbūt no tā šķir tikai viens eiro un visiem pārējiem cilvēkiem, kuriem nav līdzekļu, lai pabarotu savas ģimenes. Tādēļ esmu šeit un piedāvājam palīdzēt. Man šķiet, ka tiem, kuri piedalās akcijā, ir prieks palīdzēt citiem. Cilvēks nezina, kas var notikt. Jebkurš var nokļūt līdzīgā situācijā.”

Ričards pirmo reizi piedalās labdarības akcijā. Parasti aktivitātēm sekots tikai televizorā. Viņš vērtē, ka cilvēki ir atsaucīgi un gandrīz katrs labprāt ziedo pārtiku.

Jēkabpilī īstenotā akcija norisinājās ar biedrība IADC „Ausma” atbalstu, kura apvieno cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Biedrība ir Samāriešu apvienības sadarbības partneri. Tās vadītājs Valdis Strods teica, ka projektā darbojas jau trīs gadus:

„Bieži līdz trūcīgā statusam pietrūkst viens vai divi eiro, tādēļ nepienākas pārtikas paka. Biedrībā „Ausma” cilvēki var aizpildīt iesniegumu, lai pieteiktos uz to saņemšanu, tāpat arī projekta internetā adresē paedusailatvijai.lv. Anketas aizsūtam „samariešiem”, lai viņi izvērtē piešķiršanu. Šodien mums veicas, pat nebijām gaidījuši tādu atsaucību.”

Ar viņu kopā akcijas dienu pavadīja Agnese. Viņa pirmo reizi nodarbojas ar ko tādu un neesot gaidījusi tik pozitīvas izjūtas no cilvēku atsaucības un labsirdības.

Pārtikas pakā bija ieteicams ievietot produktus ar ilgu derīguma termiņu kā auzu pārslas, miežu putraimi, milti, rīsi, konservi un citi. Uzreiz tās netiks izdalītas, bet laika gaitā piešķirtas pēc nepieciešamības. Visas Latvijas lielākajās pilsētās Rimi veikalos ikviens iedzīvotājs tika aicināts līdzās saviem pirkumiem piepildīt arī pārtikas paku. No šī gada par Paēdušai Latvija partneri kļuvis lielveikalu tīkls Rimi, kur šāda veida akcija norisinājās pirmo reizi.