Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Atskats uz nometni “Sēlijas amatnieki”
Autors: Lilija Upīte | 18.09.2021 | Komentāru nav

Biedrība “Jauniešu klubs “13.pirmdiena””  laika posmā no 2.–6.augustam īstenoja piecu dienu diennakts nometni jauniešiem vecumā no 13-16 gadiem. Norises vieta bija Gārsenes pils.

Nometnē piedalījās 20 lieliski jaunieši un 6 patiesi izpalīdzīgi brīvprātīgie jaunieši un pedagogi.

Nometnes mērķis bija stiprināt ģimeniskās vērtības – lokālpatriotismu un vēlmi saglabāt un popularizēt Sēlijas novadam tradicionālo un vienreizējo. Jaunieši iepazina un izzināja Sēlijas novada amata meistaru darbus un mācījās sentēvu un mūsdienu amata prasmes.

Šajā  laikā jauniešiem bija iespēja piedalītie daudzveidīgās aktivitātēs –  iepazīties un saliedēties, iesaistīties sporta un erudīcijas aktivitātēs, dienu iesākt ar uzmundrinošu rīta rosmi, doties nakts trasītē “Dārgumus meklējot”, bet vakarus pavadīt neformāli pie ugunskura. Nometnes laikā arī notika izglītojošas aktivitātes, kuru laikā jauniešiem tika piedāvāts izzināt profesiju daudzveidību un padomāt par savu nākotnes “Sapņu profesiju”, praktiski mācoties, darot apgūt siera siešanu, pīrāgu cepšanu, vainagu pīšanu  un piedalīties tradicionālās darbnīcās, kurās apgūt skrodera un podnieka amatus.

Ekskursijas uz ādas amatniecības centru “Mazā Kāpiņa” un Skrīveru Mājas saldējuma ražotni mērķis bija iepazīt uzņēmējdarbību un iespēja jauniešiem uzdot viņus interesējošus jautājumus.

Ko jaunieši paši saka par nometni? Te būs dažas atsauksmes:

  • Šīs nometnes laikā es vairāk iemācījos komunicēt ar sava vecuma pusaudžiem;
  • Aktivitātes man palīdzēja izprast, par ko es gribēšu kļūt nākotnē;
  • Uzzināju cik daudz un dažādas ir profesijas;
  • Iemācījos gatavot sieru, cept pīrāgus;
  • Man ļoti patika ekskursijas diena un iespēja iepazīt saldējuma vēsturi.

Projektu “Draudzīga ģimene pašvaldībai”, līguma Nr. 2021.LV/ĢDP/058/19finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par visām projekta aktivitātēm un radītajiem materiāliem projekta laikā atbild biedrība “Jauniešu klubs “13.pirmdiena””.

Biedrība “Jauniešu klubs “13. pirmdiena””
Projekta vadītāja Lilija Upīte
Projekta koordinatore Elīna Ziediņa