Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Aizritējusi atvērto durvju nedēļa un “Pagalma svētki”
Autors: Lilija Upīte | 08.09.2023 | Komentāru nav

Ar raibām aktivitātēm un pasākumiem Bērnu un jauniešu centrs iegriež jauno mācību gadu. Jau iepriekš informējām par atvērto durvju nedēļu, kuras laikā aicinājām gan lielus un mazus, gan jauniešus iepazīties ar šī mācību gada interešu izglītības pulciņiem, apskatīt telpas un satikties ar skolotājiem. Aktivitātes plānojām dažādām gaumēm un vecumiem.

06. septembri pasludinājām par izglītojošo dienu pedagogiem un jauniešiem, kurā mācījāmies un apguvām jaunas zināšanas . Ar savu pieredzi dalījās līdzdalības eksperte un neformālās izglītības mentore Ieva Johansson, kas ir mācību platformas “MEYOU.ONE” līdzdibinātāja. Abas nodarbības bija ne tikai aizraujošas, bet arī bagātas ar informatīvo saturu. Dalībnieki iepazinās ar jaunām metodēm un brīvā, nepiespiestā gaisotnē ļāva atklāties, vairāk iepazīties savā starpā, uzzinot par vērtību zelta apli un soļiem, kā sasniegt rezultātu, atbildot uz jautājumu, kāpēc es to daru. Ieva mūs ne tikai izglītoja, bet arī dalījās ar savu lielisko pieredzi, novadot darbnīcu pedagogiem “3 elementi jaudai un piepildījumam” , bet jauniešiem- nākotnes dizaina laboratoriju “Es varu”.

Nākamajā dienā, 7. septembrī, saulītes apmīļoti un lutināti, svinējām un ballējāmies “Pagalma svētkos”. Zaļā zālīte, putnu čivināšana, bērnu čalošana piepildīja pagalmu ar smaidiem, smiekliem un jautrību.  Iluzionists Edžus pārsteidza ne tikai bērnus ar trikiem, roku veiklību, jokiem, bet arī mūsu dažiem skolotājiem nācās pastresot par privāto mantu sākotnējo stāvokli. Svētku kārtību un drošību uzraudzīja policistu komanda. Apmeklētāji tika skenēti, lai pārliecinātos, vai nav ienesti bīstami priekšmeti un slikts noskaņojums. Viņu tiešajos pienākumos bija visa pasākuma gaita.

Milzīgu paldies par godalgotām vietām, aktīvu dalību iestādes dzīvē BJC audzēkņiem, viņu  skolotājiem izteica direktors Oskars Elksnis un direktora vietniece Lilija Upīte. 2022./23. mācību gadā,  pateicoties BJC lielajai saimei, savā pūrā esam ieguvuši 17 Atzinības, 16 -II vietas Diplomus, 2-III vietas Diplomus, 29-I pakāpes Diplomus, sudraba krustu  pedagogam Jekaterinai Grahoļskai-Krjukovskai par  poļu valodas un kultūras tradīciju popularizēšanu Latvijā un Goda nomināciju “Augsim Latvijai” saņēma BJC mazpulka dalībniece. Mēs priecājamies un esam lepni par mūsu talantīgajiem audzēkņiem un sirds siltiem pedagogiem.

Apkopojot kopējā mācību gada rezultātus, secinām, ka gads ir bijis pasākumiem un aktivitātēm bagāts: 119 pasākumi, 26 kursi/apmācības, novadītas 41 radošā darbnīcas, 3 nometnes, izveidotas 8 izstādes, 11 projekti (tai skaitā starptautiski. 2 jauniešu grupas kopā ar līderiem piedalījās starptautiskos jauniešu apmaiņas projektos Portugālē un Igaunijā, kā arī individuāli Maltā).

Ar lielu aizrautību pasākuma dalībnieki darbojās radošajās darbnīcās, apgūstot dažādas prasmes un iemaņas, ko vadīja Normuns Zizlāns, Maksims Spaskovs, Ina Rogoļeva, Ilze Balode, Ineta Rautiņa, Inga Kursīte, Aina Krastiņa un Anda Ozoliņa-Krūmiņa.  Darbs ar koku, dedzinot un apgleznojot, smiļšu mākslas darbnīca, pērļošana un citas.

Paldies par muzikālajiem sveicieniem popgrupai “Zvanotiņas”, vadītāja Irina Burnaševa un sporta deju koncertprogrammas bērniem, vadītāja Ina Vāvere. Paldies vecākiem, vecvecākiem par kopā būšanu un jaukajiem mirkļiem.

Sveiciens improvizācijas teātra  “ĶIRSIS” dalībniekiem (policistiem) un vienmēr smaidīgajai Inesei Zīlei.

Lai Jaunais mācību gads radošu domu un interesantu ideju bagāts!

Sagatavoja direktora vietniece Lilija Upīte