Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

50. Starptautiskais bērnu mākslas konkurss LIDICE-2022
Autors: Everita Stradiņa | 03.02.2022 | Komentāru nav

Atzīmējot Pasaules kultūras un dabas mantojuma konvencijas 50. gadadienu,  Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa rīkotājs Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbojoties ar UNESCO, nolēma, ka 2022.gadā Čehija kļūs par tikšanās vietu pasaules muzeju profesionāļiem, tāpēc konkursa “Lidice -2022” izvēlētā tēma šogad ir - MUZEJS.

Janvāra sākumā Rīgā, Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” tika organizēta konkursa Latvijas atlase. Starp 776 darbiem, kas tika iesūtīti no visas Latvijas, piedalījās arī Jēkabpils novada skolēni. Jēkabpils 2.vidusskolas vizuālās mākslas skolotājas Annas Koroļkovas audzēknes: Adelina Kovaļova ar darbu - “Mans mīļākais muzejs”, Alina Golubeva -  “Viena koka muzejs”, Marija Ignatoviča - “Laipni lūgti Piparkūku muzejā”, Arina Plotičkina – “Starpplanētā ekskursija uz Marsa muzeju”. No Salas vidusskolas piedalījās skolotājas Daces Ķiplokas audzēknes: Alise Grāviņa ar darbu -“Dārzeņu muzejs”, un Alise Zvejniece – “Leļļu muzejs”.

Veidojot savus mākslas darbus, bērni un jaunieši ļāvās savai iztēlei un fantāzijām, iedomājoties, kāds varētu izskatīties viņu sapņu muzejs, kas notiktu, ja muzejs pēkšņi atdzīvotos. Par iedvesmas avotu varēja izmantot mākslas galerijas un muzejus ar pasaules slavenu mākslinieku darbiem, dažādas kolekcijas un muzeju krājumus. 

Konkursa darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra veidota vērtēšanas komisija. Ar komisijas lēmumu uz 50. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā tika izvirzīti 189 mākslas darbi. Apsveicam 2. vidusskolas audzēknes Alinu Golubevu, Mariju Ignatoviču un Arinu Plotičkinu, kuru darbi pēc izstādes noslēguma ceļos uz Čehiju!

Latvijas laureātu darbu izstāde “Lidice – 2022” no 25. janvāra līdz 4. februārim ir apskatāma Dzelzceļa muzejā, Rīgā. Darbu digitālais katalogs publicēts vietnē www.intereses.lv.

Sirsnīgs paldies visiem dalībniekiem un Jums, skolotāji, par atsaucību, radošumu, neatlaidību, ieguldīto darbu, piedaloties konkursa Latvijas kārtā! 

Veiksmi dalībniekiem Čehijā!

Apskatīt finālistu darbiņus PDF failā.