Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

14. jauniešu konference „Raidītājs un uztvērējs"
Autors: Sandra Paegļkalne | 20.04.2013 | Komentāru nav

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā norisinājusies jau 14.jauniešu konference, kurā piedalījās ap 100 jaunieši gan no Jēkabpils, gan apkārtējiem novadiem. Šogad konferences tēma bija „Raidītājs un uztvērējs" – skolēni varēja pilnveidot savas zināšanas un prasmes komunikācijā – gan saziņā citam ar citu, gan komunikācijā ar plašāku publiku.

Pilnveidoties jauniešiem palīdzēja lektori – sabiedrisko attiecību speciāliste un projektu vadītāja Kristīne Mennika, Microsoft Latvia izglītības programmas vadītāja Zane Matesoviča, Improvizācijas teātra aktieris Viesturs Vizulis, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas lektore Zane Daudziņa. Galvenais mērķis – palīdzēt jauniešiem justies brīvi, sarunājoties ar citiem un uzstājoties publikas priekšā. Aktrise un lektore Zane Daudziņa skaidro, ka lielākā kļūda, ko cilvēki pieļauj, ir kļūšana mākslotam uzstāšanās laikā: „Cilvēki domā, ka tad, kad viņi sarunājas ar citiem sarežģītākā situācijā, kāda neapšaubāmi ir publiskā uzstāšanās, viņiem jācenšas būt gudrākiem vai interesantākiem, īpašākiem vai asprātīgākiem, tas ir visiem cilvēkiem pilnīgi normāli. Mēs, dubultā pacenšoties, patiesībā sadarām muļķības, mēs kļūstam nedabiski, mēs kaut ko spēlējam, kļūstam neticami, līdz ar to arī mūs ne tik labprāt pieņem." Lektore jauniešiem deva iespēju apgūt paņēmienus, kā nebaidīties publiski uzstāties un kā kļūt dabiskākiem. Izrādās – daudz ko maina cilvēka stāja. Stalta stāja dod pašpārliecību, kas var būtiski palīdzēt uzstāšanās laikā. Atraisīties un kļūt dabiskākiem jauniešiem palīdzēja arī pārējie lektori, kuri iesaistīja viņus dažādos improvizācijas vingrinājumos.

Pasākums radīja lielu dalībnieku interesi, jo daudziem ir svarīgi pilnveidot savas prasmes saziņā. Konferences dalībniece Jūlija atzīst: „Es gribu iegūt sapratni, saprast, kā labāk sarunāties un pavadīt laiku ar citiem – pieaugušajiem, bērniem vai skolotājiem. Un pozitīvu kaut ko." „Es vēlētos no šīs dienas iegūt un iemācīties pareizi runāt un justies brīvi skatītāju priekšā, jo arī turpmāko dzīvi es gribētu saistīt ar publiku," stāsta konferences dalībniece Daiga.

14.jauniešu konference deva iespēju skolēniem no dažādām Jēkabpils apkārtnes skolām uzzināt kaut ko vairāk par saziņu. Lai gan ar to mēs visi ikdienā saskaramies ļoti bieži, ne vienmēr tā dod vēlamo rezultātu. Tādēļ lektori jauniešiem mācīja gan to, kā veiksmīgāk nodot savu ziņu citiem, gan to, kā strādāt ar sevi un celt savu pašapziņu.