Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

13 pirmdiena „Patiesība ir tur – Dabā!”
Autors: Santa Muka | 22.10.2013 | Komentāru nav

Laikā no 19.-22.septembrim Jauniešu kluba „13. Pirmdiena” jaunieši Gatis Laizāns un Santa Muka devās uz apmācībām "Patiesība ir tur - dabā!", kas notika Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā.

Apmācības, kuru mērķis - iedrošināt dalībniekus izmantot ārā dzīves aktivitātes, lai veicinātu jauniešu līdzdalību, bija tiešām interesantas, jo notika daudz praktisko nodarbību, galvenokārt ārpus telpām. Teorija bija prasmīgi savienota ar āra aktivitātēm, kas noteikti palīdzēja mums visu informāciju saņemt un atcerēties vēl spilgtāk. Mums un, mūsuprāt, arī visiem citiem apmācību dalībniekiem noteikti ļoti patika komandu uzdevumi, kas palīdzēja mums visiem vēl vairāk saliedēties un apgūt līderu prasmes, ko izmantot mūsu organizācijās. Kā visspilgtāko piemēru varam minēt nakts pārgājienu - orientēšanos Bruknas muižas apkārtnē, kā arī Ozolainē. Katrai komandai bija doti vairāki uzdevumi, kas jāizpilda 7 km garā kopīgā pārgājienā. Mūsu ceļš veda gan caur dažādiem purviem, gan ceļiem un, protams, mežiem. Tas bija kā neaizmirstams piedzīvojums.

Apmācību vadītāji Lauma Žubule un Māris Resnis, tie ir divi cilvēki, kas vienmēr mums paliks atmiņā. Viņi nodrošināja, lai šīs apmācības būtu tiešām aizraujošas un interesantas. Vadītāji bija pārdomājuši rūpīgi visas praktiskās aktivitātes un rūpējās par apkārtējo drošību.

Vieta, kur norisināties šīm apmācībām, bija ideāli izvēlēta. Tā atradās nostāk no apdzīvotas civilizācijas un bija apbrīnojami skaista, ar mežiem apkārt, ar skaistiem dārziem un pat pirtiņu tuvumā. Mūsuprāt, visi apmācību dalībnieki šajās 3 dienās iemācījās ļoti daudz un tas noderēs arī praksē, kad būs vajadzība rīkot dažādus pasākumus, kuros iesaistīti būs jaunieši. Ieguvumu no šādām apmācībām ir neizmērojami daudz: mēs iemācījāmies, kā saliedēt grupas, kā vadīt dažādas aktivitātes. No savas puses iesakām visiem, kam ir iespēja kādreiz doties jebkādās apmācībās, noteikti izmantot, jo neformālā izglītība - tā ir neizmērojami liela pieredze un "plusiņš" tavā nākotnē.

Kluba dalībniece Santa Muka