Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Pa Kolumba pēdām ar Žiperiem
Autors: Alise Kļaviņa | 29.06.2016 | Komentāru nav

Kā ziņots iepriekš, jūnija pirmajās nedēļas Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā tradicionāli notiek biedrības „Jauniešu klubs „13. pirmdiena”” organizētās vasaras nometnes bērniem. Šogad ar bērniem devāmies Kolumbam pa pēdām, pētot, izzinot un uzzinot daudz jauna ne tikai par jūrasbraucējiem un viņu ikdienu, bet arī par dažādu vielu īpašībām un to pielietojumu eksperimentos,  mācoties jūras tēmai atbilstošu lietu izgatavošanas noslēpumus. Jau ziņots, ka no 6.-10. jūnijam mazākajiem bērniem bija iespēja līdzdarboties nometnē „Pa Kolumba pēdām ar Ķipariem”, savukārt, no 13.-17. jūnijam notika nometne 8-12 gadus veciem bērniem „Kolumbam pa pēdām ar Žiperiem”. Nometnē piedalījās 31 brīnišķīgs, radošs un zinātkārs Žiperis.

Piecu intensīvu dienu garumā galvenokārt pilnveidojāmies Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra telpās, kur notika gan rokdarbu un eksperimentu darbnīcas, gan dažādas aktivitātes – spēles, pārbaudījumi, uzdevumu izpilde, secinājumu izstrāde, izpratnes par komandas darbu veidošana un stiprināšana kopā ar Kolumba meitu 13. paaudzē pirāteni Apalipisepi, skolotāju Sarmīti un Andu.

Nometnes ceturtajā dienā devāmies uz Lielupes pagastā esošo Dunti, Duntes muižu, kur atrodas neierobežotās fantāzijas pilnā vācu barona, piedzīvojumu meklētāja Hieronīma Kārļa Frīdriha fon Minhauzena muzejs. Kā saka muzeja darbinieki „Lai gan lielāko savas dzīves daļu Minhauzens kopā ar sievu Jakobīni pavada Bordenverderā, skaistākie un neaizmirstamākie dzīves mirkļi ir bijuši tieši Duntē. Minhauzena intriģējošā personība devusi impulsu rakstniekiem un dramaturgiem apvīt viņa vārdu leģendām.” Pēc aizraujošajiem stāstiem, gida pavadībā veikto ceļojumu pa muzeja telpām, ar lielu interesi aplūkojām muzeja 2. stāvā esošo Latvijā plašāko vaska figūru kolekciju „IZCILAS PERSONĪBAS LATVIJAS VĒSTURĒ”, kur vaska figūras veidolā sastapām gan Krišjāni Baronu, gan Juri Alunānu un Uļjanu Semjonovu, gan Raimondu Paulu, Raini, Jāzepu Vītolu un citas personības. Sasaistot nometnes tēmu ar muzeja apmeklējumu, nepalaidām garām izdevību uzkāpt uz muzeja teritorijā esošā atrakciju kuģa klāja, kārtīgi izampelējoties.

Meklējot dārgumus, spēlējot spēles, piknikojot un skandinot pirātu saukli „Hei, hei, hei!” Jēkabpils Mežaparkā, mūsu piedzīvojuma „Kolumbam pa pēdām ar Žiperiem” noslēguma prieku nespēja pārtraukt pat lietus. Priecājamies un pateicamies par kopā būšanu un iespēju braukt jūrā ar Žiperiem uz viena klāja.

Uz tikšanos citos laikos, ģeogrāfiskajos platuma un garuma grādos!

Nometni organizē biedrība „Jauniešu klubs „13. pirmdiena””. Nometnes vadītāja ir Lilija Ražinska, nometnes darbnīcu vadītājas: Anda Ozoliņa-Krūmiņa, Sarmīte Stikāne, Alise Kļaviņa.