Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ķiparu neparastie piedzīvojumi vasaras nometnē
Autors: Alise Kļaviņa | 15.06.2016 | Komentāru nav

Nu jau par lielisku tradīciju ir kļuvušas biedrības „Jauniešu klubs „13. pirmdiena”” organizētās vasaras nometnes bērniem. No 6.-10. jūnijam mazākajiem bērniem bija iespēja līdzdarboties nometnē „Pa Kolumba pēdām ar Ķipariem”, ko izmantoja 24 brīnišķīgi, radoši un zinātkāri Ķipari.

Tika pavadītas piecas dažnedažādu notikumu, pārbaudījumu pilnas dienas. Ik rītu Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra zālē uzsākām ar uzmundrinošām, aktīvām, smieklīgām un saliedējošām spēlēm, kas palīdzēja ne tikai vienam otru labāk iepazīt uz izprast, bet arī pamosties, kārtīgi iekustēties un noskaņoties dienai. Nometnes gaitā bērni radoši darbojās, veidoja mākslas darbus. Katrs pats radīja dizainu savai dārgumu lādei, pie tam, no īsta vīngliemeža čaulas, krāsām, stieplītēm un citiem materiāliem katra bērna dārgumu lādei tika radīts jauns iemītnieks – gliemezītis. Bērni uzzināja, kas ir Morzes kods, pēcāk to praktizējot un pielietojot - tapa papīra maisiņš, uz kura Morzes kodā uzrakstīta tā piederība – bērnu vārdi. Ar lielu aizrautību bērni eksperimentēja darbnīcās, lūkojot dažādu vielu reakcijas un apjaušot, cik patiesībā daudzveidīgi var izmantot pavisam vienkāršas sadzīves lietas un mums pieejamo vielu ūdeni dažādu veidu eksperimentos un pārsteidzošos atklājumos, piemēram, izveidot pašiem savu laistīšanas ierīci no parastas kefīra pakas.

Pārsteigums mazajiem Ķipariem bija paša Kristofora Kolumba meitas 13. paaudzē Apalipisepes ierašanās. Kopā ar pirāteni Apalipisepi tika pacelta kuģa bura un enkurs, izzināti pirātu un spoku salu noteikumi, jūras noslēpumi, radīti pašiem savi piedzīvojumi, kuģojot plašajā „Pa Kolumba pēdām ar Ķipariem” jūrā.

Nometnes pirmspēdējā dienā kopā ar pedagogiem un pirāteni Apalipisepi Ķipari devās uz Daugavpili, kur zinātkāres centrā „Zili brīnumi” ar aizrautību vērojām, izzinājām un centāmies izprast dažādo zinātņu brīnumus. Viesojāmies Latgales Zoodārzā, kur ekspozīcijā un laboratorijās mīt vairāk nekā 75 dažādu sugu tropu dzīvnieki, putni, abinieki, rāpuļi un zivis. Savukārt, Daugavpils kinoteātrī „Silver Screen Cinema” skatījām animācijas filmu „Dusmīgie putni”.

Skandinot pirātu saukli „Hei, hei, hei!”, nometni ar spēlēm, dauzīšanos, pikniku un dārgumu meklēšanu noslēdzām mūsu mīļajā Jēkabpils Mežaparkā.

Priecājamies par patiesi krāšņo un aizraujošo piedzīvojumu.

Uz tikšanos citās jūrās!

Nometni organizē biedrība „Jauniešu kluba „13. pirmdiena””. Nometnes vadītāja ir Lilija Ražinska, nometnes darbnīcu vadītājas: Anda Ozoliņa-Krūmiņa, Sarmīte Stikāne, Alise Kļaviņa.

pirātene Apalipisepe