Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Mazie Pastalnieki sajūsmina un pārsteidz Bulgāriju
Autors: Aija Rūliete | 15.09.2015 | Komentāru nav

Pastalnieki_Bulgarija_02.jpgNo 25.-30.augustam Krustpils kultūras nama un Jēkabpils bērnu un jauniešu centra deju grupas “Pastalnieki” 34 mazie dejotāji piedalījās V Pasaules Folkloras čempionātā “World Folk 2015” Bulgārijā, kur savā kategorijā izcīnīja laureāta titulu, skatītāju simpātiju balvu, Zelta godalgu, Pasaules Čempiona titulu un nomināciju Grand Prix – Zelta Orfejs, kā arī tika saņemti vairāki diplomi par kolektīva augstu māksliniecisko līmeni.

Starp saņemtajām godalgām kolektīvs arī saņēma augstus novērtējumus no citu valstu vadošajiem horeogrāfiem, baletmeistariem, horeogrāfijas skolu pasniedzējiem.

“40 gadus strādājot ar baleta horeogrāfijas skolas audzēkņiem, braucot pa pasauli un vērtējot starptautiskus konkursus, tādus bērnus redzu pirmo reizi, kuru emocijas un tehniskais līmenis viņus paceļ virs skatuves dēļiem”, ar prieka asarām acīs kolektīvu uzrunā Krievijas Valsts horeogrāfijas ansambļa vadītāja Svetlana Muranova, kura izskolojusi 30 000 jauno mākslinieku, “Ja varētu, pie Jūsu kājām noliktu pusi pasaules, bet tā vietā gribu Jūs redzēt kādā no Krievijas horeogrāfijas skolu konkursiem”. Viņai pievienojas arī žūrijas komisijas priekšsēdētājs, nopelniem bagātais Krievijas mākslinieks Nikolajs Kravcovs, kas pasniegdams balvu veltīja sekojošus vārdus: “Jūs ar bērniem dariet brīnumus! Sargājiet sevi un bērnus!” Savukārt Eiropas Folkloras Asociācijas prezidents Kaloyan Nikolov bija sajūsmināts par dejotāju augstu tehnisko un māksliniecisko līmeni un horeogrāfiskajiem risinājumiem: “Jūsu priekšnesums vienkārši nozibēja gar acīm, Tas bija izcili! Esam pateicīgi, ka bijāt pie mums!”

Savukārt no vairāku čempionāta dalībvalstu vadošajiem speciālistiem tika saņemti uzaicinājumi uz viņu valstu konkursiem.

Čempionātā piedalījās 120 folkloras kolektīvu, kurus vērtēja starptautiska žūrija no Krievijas, Bulgārijas, Mongolijas.

Vēlamies izteikt lielu paldies par sniegto atbalstu visiem mūsu atbalstītājiem, īpaši mūsu sponsoriem, kas sniedza atbalstu dalībai čempionātā: Edgaram Kamišovam, Lindai Ņekrasovai, SIA "Jēkabpils PMK", SIA "Kontekss", SIA "Brēķu studenti", SIA "Brēķu nami", AS "SEB banka", SIA "Margret", SIA "Mimoza", SIA "Mikor", SIA "Kontekss", SIA "Nilex Trading", SIA "Latsaule", SIA"Silpec", SIA "Gefa Latvija", SIA "Selko", SIA "Hektors", SIA "BN2", SIA "V.E.L.G.", SIA "Projektgrupa".

Čempionātu organizēja Pasaules Folkloras Asociācija, Eiropas Folkloras Festivālu Asociācija, un atbalsta UNESCO, IOV-WORLD, CID-UNESCO un Nesebras pašvaldība.

 

Pastalnieki_Bulgarija_01.jpg