Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Folkloras kopa "Raksti"
Autors: admin | 01.09.2012 | Komentāru nav

 

RAKSTI Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā darbojas kopš 1992.gada. "Raksti" ir viena no daudzajām muzicējošām bērnu un jauniešu folkloras grupām Latvijā.

Mums ir daudz instrumentu, reizēm pat vairāk nekā spēlētāju, tāpēc var teikt, ir slēptās rezerves un potenciāls. Spēlējam kokles, bungas, dūdas, vijoles, mandolīnas, stabules, vargānus, ģīgu, kontrabasu, ermoņikas, ģitāras, akordeonu un daždažādas bungas... Tā mēs varam izpausties pēc sirds patikas un izspēlēt savu prieku. …Visi "Raksti" ir ļoti aktīvi, atraktīvi un forši. Mums ir daudz draugu visā Latvijā un arī aiz tās robežām.

Muzicējam danču vakaros, regulāri piedalāmies gadskārtu sarīkojumos, muzikantu nometnēs, novadu un pārnovadu folkloras svētkos, kā arī starptautiskos folkloras un mūzikas festivālos, konkursos Latvijā un ārzemēs.

RAKSTI ir arī Dziesmu un deju svētku dalībnieki un laureāti.

 

Ja vēlies iemācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu, ja Tev patiktu kopā muzicēt, dziedāt, dancot, "nometņot" un vienkārši- pavadīt laiku labā kompānijā - nāc pulkā!

Vadītāja - Vita Talla

Folk group RAKSTI has been founded in Jēkabpils Children and Youth centre in 1992. RAKSTI is one of many singing and playing folk groups in Latvia.

RAKSTI is a group of many cheerful and also serious young people of different ages who love to sing, dance and play a wide range of musical instruments: violins, reedpipes, kokles, bagpipes, vargans, mandolins, stump drums... That's the way how we express our joy to this world.

RAKSTI take part in Dance parties, annual celebrations, musical camps, international festivals and competitions in Latvia and abroad.

RAKSTI repertoire is based on folklore of Sēlija region songs, dances, tunes.

Leader: Vita Talla.

SASNIEGUMI

Simtiem bučas un īpaši siltie rokasspiedieni "Rakstu" dalībniekiem par izcilajiem rezultātiem:

  • Latvijas izglītības iestāžu Vokāli instrumentālo un instrumentālo ansambļu festivālā- konkursā I pakāpe un augstākais vērtējums instrumentālo ansambļu grupā
  • Tradicionālās muzicēšanas konkursa "Klaberjakte" finālā "Rakstu" jaunākajiem muzikantiem- III pakāpe, bet muzikantu vecākajai grupai- I pakāpes diploms!
  • Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra rīkotajā etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu skatē "Baltica 2012".

"Rakstiem" - augstākā - I pakāpe!!! Īpaši tika novērtēta "Rakstu" azartiskā muzicēšana un skanīgās balsis, dziedot Sēlijas daudzbalsību. Līdz ar to "Rakstu" pieredzējušākie dalībnieki šovasar no 6. līdz 9. jūlijam piedalījās Starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2012".

"Rakstiem" ir arī pašiem savs Smīdinātājs!

1. aprīlī Rīgā, Latviešu biedrības namā Anekdošu stāstnieku konkursā "Anekdošu virpulis 2012" Aivars Lucijanovs ir ieguvis Lielā Smīdinātāja titulu un III pakāpes diplomu! Urrrāāaaa!!!

TUVĀKIE IEPLĀNOTIE PASĀKUMI

Septembrī

22.septembris

  • Baltu vienības diena Kupiškos /Lietuva/
  • Rudens saulgrieži
  • Danču vakars  

Oktobrī

  • Sēlijas novada muzikantu nometne
  • Jauniešu Etnodienas Rēzekne-Rīga
  • Danču vakars

Ieskaties tepat galerijā!

Klausies!

http://www.draugiem.lv/raksti

…ieskaties arī te..

www.folkdance.lv

www.folkradio.lv