Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Konkurss "Karjeras ceļš" noslēdzies
Autors: Dzintra Lindāne | 04.03.2014 | Komentāru nav

21.februārī noslēdzās karjeras izglītības konkurss 8.-9.klašu skolēniem „Karjeras ceļš”. Konkurss bija plānots 4 kārtās: 1.kārta - skolēnu aptauja par profesiju, uzņēmumu Jēkabpilī un Latvijā TOP 10; 2.kārta – atbildes uz 30 jautājumiem par uzņēmumiem/iestādēm, kuras iekļuvušas skolēnu TOP 10; 3.kārta tika veidota kā skolēnu radošie uzdevumi par uzņēmumiem un iestādēm; 4.kārta  - ekskursija uz dažiem no TOP 10 uzņēmumiem/iestādēm.

Konkursa mērķis bija apzināt skolēnu profesionālās intereses, populārākos uzņēmumus/iestādes Latvijā (pēc jauniešu ieskatiem) un iepazīstināt skolēnus klātienē ar uzņēmumiem un profesijām tajos, ar profesionālās jomas pārstāvju tiešajiem darba pienākumiem.

1.kārtā jeb aptaujā piedalījās 149 skolēni no JVĢ, JVV un 2.vidusskolas. Rezultāti rāda, ka aktuālākās profesijas pēc jauniešu domām ir mediķis, skolotājs, pārdevējs, policists, sētnieks un celtnieks, elektriķis, grāmatvedis, šoferis/tālbraucējs, pavārs, datorspeciālists. Populārākie Latvijas uzņēmumi ir AS „Laima”, AS „Latfood” (Ādažu čipsi), SIA „Rimi Latvia”, SIA „Maxima Latvija”, LMT, AS „Latvenergo”, AS „Air Baltic”, VAS „Latvijas dzelzceļš” un SIA „Tele2”, SIA „Rīgas Piensaimnieks” (ar produkciju „Kārums”), AS „Latvijas Balzams”. Jēkabpilī jaunieši atpazīst un TOP 10 ievieto šādus uzņēmumus un iestādes: SIA „Ošukalns”, SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca”, Jēkabpils Valsts ģimnāzija, SIA „Sedumi”, SIA „Dona”, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknis, picērija „Itālis”, Jēkabpils Namu pārvalde un PMK, „Mana Aptieka”, TOP 10 noslēdz klubs „Cita Atpūta”, Jēkabpils pilsētas dome, Jēkabpils 3.vidusskola, Krustpils kultūras nams, Citrus SPA. Kādas jomas pamatskolēni vēlas apgūt pēc skolas beigšanas? Pirmajā četriniekā ierindojas – ārsts, jurists, stilists/stila konsultants, 4.vietā ar vienādu balsu skaitu ir psihologs, inženieris, automehāniķis, mūziķis, celtniecības darbinieks.

2.kārtā skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem, kurus iesūtīja paši uzņēmumi un iestādes. Tika meklētas atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem – sākot no faktiem, līdz pat informācijai par profesijām, kas saistītas ar uzņēmumu, un pakalpojumu veidiem.

Konkursa trešā kārta nenotika mazā dalībnieku skaita dēļ, bet ekskursiju nopelnīja trīs skolnieces, kuras iesniedza atbildes uz jautājumiem. Tās bija Ilze Seglēre no ģimnāzijas, Arina Solovjova un Juliāna Višņevska no 3.vidusskolas. Pieaicinot jauniešus no biedrības „13.Pirmdiena”, devāmies uzzināt, kā top Ādažu čipsi, iepazīt „Naudas pasauli” Latvijas Bankā un izpētīt, kā noris darbs un kādu profesiju speciālisti nepieciešami lidostā „Rīga”. Lūk, ko par šo piepildīto dienu saka paši jaunieši!

Juliāna un Arina: „Interesanta ekskursija. Paldies par doto iespēju iepazīt daudz dažādu profesiju!”

Linda K.: „Pateicos par iespēju redzēt, kā strādā „Ādažu čipsu” fabrika, kā izskatās un kas notiek Latvijas Bankā, kā arī Rīgas lidostā. Diena izdevusies!”

Linda Z.: „Patika Latvijas Bankas „Naudas pasaules” vadītāja, ekspozīcijas autora Jāņa Motivāna stāstījums, kas spēja iedvesmot. Ādažu čipsos bija interesanta uzturmācības stunda. Aizraujoša bija ekskursija ar autobusu pa lidostas teritoriju, kur ieraudzījām to, ko ikdienā tāpat vien nevar redzēt.”

Reinis: „Paldies par informatīvi izklaidējošo ekskursiju! Spilgtākie iespaidi gūti Latvijas Bankā, bet visas ekskursijas laikā apmeklētās vietas ļoti patika.”

Biedrības meitenes uzsvēra: „Paplašinājām savu redzesloku, ieguvām jaunu informāciju. Paldies par iespēju pavadīt šo dienu kopā!”

Paldies Jēkabpils Bērnu un jauniešu centram par iespēju doties izzinošajā ekskursijā, gūt pozitīvus iespaidus un palīdzēt jauniešiem meklēt savu karjeras ceļu!