Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

"Karjeras diena 2014" pasākums
Autors: Dzintra Lindāne | 11.03.2014 | Komentāru nav

5.martā norisinājās izglītojošs pasākums profesionālās izglītības jomā pilsētas un novadu skolu 8.-9.klašu skolēniem „Karjeras diena”. Pasākums notika otro gadu un tajā kopumā piedalījās 361 dalībnieks. Skolēni iepazinās ar izglītības iespējām, piedāvāto apgūstamo profesiju klāstu un arī ārpusnodarbību aktivitātēm 12 profesionālās izglītības iestādēs: Jēkabpils Agrobiznesa koledžā (JAK), Ogres Valsts tehnikumā (OVT), Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā (RMDV), Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā (VPVIV), Barkavas Profesionālajā vidusskolā (BPV), Daugavpils Profesionālajā vidusskolā (DPV), Malnavas koledžā (MK), Viduslatgales Profesionālajā vidusskolā (VPV), Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā (APV), Bebrenes Vispārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā (BVPV), Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžā (OMTK) un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā (RTRIT).

Katra skola aizrāva skatītājus ar ko interesantu, saistošu un nebijušu. Skolēni klausījās informācijā, apmeklēja stendus, izpētīja skolu piedāvātās iespējas, paši izmēģināja roku dažādos eksperimentos un darbnīcās. Atsauksmes no skolēnu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu un pasniedzēju puses bija atzinīgas. Daudzi skolēni izteicās, ka ir noskatījuši sev skolu un izglītības programmu, citi atzina, ka izvēlēsies mācības vidusskolā un studijas augstskolā, bet šis bija labs ieskats profesionālajā izaugsmē, ko var apgūt arī augstākajās izglītības iestādēs.

Pasākuma mērķis – iepazīstināt ar profesiju un iespēju daudzveidību – tika sekmīgi realizēts. Veiksmi skolēniem karjeras iespēju meklējumos un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem – katram pašam būt labākajam savā profesijā un darba vietā!

 

 

Izglītojošs pasākums pilsētas un novadu skolu 8.-9.klašu skolēniem „Karjeras diena”