Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Medijpratība”
Autors: Sarmīte Stikāne | 04.02.2019 | Komentāru nav

Medijpratiba26.novembrī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10.-12.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt pasākumu „Medijpratība,” kuru vadīja žurnālists Ansis Bogustovs. Šī pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu izprati par to, kas ir medijpratība, kāpēc tā ir nepieciešama, kur un kā to var apgūt.

 Žurnālists Ansis Bogustovs pasākuma laikā  skolēniem atraktīvā veidā  informāciju, kura liek aizdomāties, deva dažādus padomus, kuri viņiem var palīdzēt ikdienas dzīvē, kā arī jautāja viņu viedokli un aktīvi iesaistījās ar viņiem diskusijās.

Ar skolēniem tika runāts par to, ka šajā tehnoloģiju laikmetā mūsu dzīve ir kļuvusi daudz vieglāka, bet tajā pašā laikā tehnoloģijas var radīt dažādas problēmas. Skolēniem tika jautāts, kas, viņuprāt, var būt par pamatu, lai darba devējs varētu nepieņemt darbā. Atbildes bija dažādas. Skolēniem tika izskaidrots, ka mūsdienās cilvēki pārāk daudz par sevi publicē internetā. Mēs bieži vien neaizdomājamies, ka tas mūs nākotnē var ietekmēt, jo tas, ko mēs publicējam internetā, nekad nepazudīs. Šo informāciju var atrast jebkurš, un tā bieži dara darba devēji. Šī iemesla dēļ mums ir jāievēro „interneta higiēna.” Skolēniem  tika lūgts pārdomāt, ko viņi publicē internetā, jo mēs par sevi šādā veidā radām priekšstatu.

Skolēniem tika stāstīts tas, ka  attīstoties tehnoloģijām, piekļuve dažādai informācija ir  kļuvusi ārkārtīgi viegla. Informācijas apmērs, kurš ir pieejams internetā ir milzīgs, un tas pārvietojas ātri.  Bet tas ne vienmēr var būt godprātīgs. Atrastā informācija var būt apmaksāta reklāma, tā var būt maldinoša, tā var būt propaganda, tā arī mūs nemanāmi var iespaidot. Šo iemeslu dēļ mums ir jābūt objektīviem un jāapskata informācija no visām pusēm, jo nav vienas taisnības. Skolēni tika aicināti izvērtēt visu informāciju, kuri viņi aplūko.