Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

„Jauniešu karjeras izvēles un prasmju apguves skola „Atspēriens””
Autors: Līga Galdiņa, JVĢ | 19.05.2015 | Komentāru nav

No 2014.gada decembra līdz 2015.gada 18.maijam norisinājās jauniešu karjeras izvēles un prasmju apguves skola „Atspēriens”. Nodarbību laikā jaunieši pētīja sevi, uzlaboja savas zināšanas  par lietišķajiem rakstiem, mācījās veidot  pozitīvu pirmo iespaidu.

Pirmās nodarbības laikā jaunieši tikās ar Pēteri Urtānu no „Riga Brain”, kurš stāstīja par to kādai ir jābūt smadzeņu darbībai, lai dzīvē izdarītu pareizās izvēles. Tika iepazīti vairāki fakti ar mērķi mainīt skolēnu pašapziņu un domāšanas veidu. Šīs nodarbības laikā tika rastas  dažādas atbildes uz jautājumu: „Mēs kontrolējam smadzenes vai smadzenes kontrolē mūs?”

Otrās nodarbības laikā Ilze Vārna palīdzēja apskatīt veiksmīgo Recepte motivācijas vēstules un CV izveidošanai. Katram jaunietim ir svarīgi prast rakstīt motivācijas vēstuli. Motivācijas jeb Pieteikuma vēstules mērķis ir demonstrēt potenciālajam darba devējam mūsu piemērotību un motivāciju sākt darbu iecerētajā vakancē. CV tā ir atslēdziņa, bez kuras grūti  ir veidot karjeru.

Kā radīt pozitīvu iespaidu par sevi? Prasme komunicēt! – jautājumi, uz kuriem mēs mēģinājām rast atbildes kopā ar žurnālisti Aigu Kuzminu.  Neformālā gaisotnē mēs runājām par pavisam vienkāršām lietām, kas ikdienā netiek pamanītas. Kas veido pirmo iespaidu? Kurpes, mati, acis. Katram ir savs redzējums un katrs apkārt esošo uztver savādāk.

Karjeras izvēles un prasmju apguves skolas ceturtajā nodarbībā devāmies uz Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili un LMT (Latvijas mobilais telefons). Ekskursijas laikā mēs varējām apskatīt: Gida, bibliotekāra, apsarga, reģistratora, uzņēmēja profesijas. Iepazināmies ar bibliotēkas un LMT uzņēmumu darbību, to arhitektūras vēsturi, kā arī uzzinājām interesantus faktus par ēku celšanu. Jaunieši uzzināja par to, ka IT speciālisti ir ļoti pieprasīta profesija. Tika uzsvērts tas, ka priekšrocības un liels „Pluss” ir tiem cilvēkiem, kuri pārvalda vairākas valodas.

Šīs apmācības bija lieliska iespēja iepazīt sevi un citus, apzināties savas vērtības, apdomāt turpmākās profesijas izvēl, tā bija brīnišķīga un iespēja iegūt jaunu paziņu loku. Par šo visu vēlos pateikt lielu PALDIES Sarmītei Stikānei, kas aktīvi iesaista Jēkabpils jauniešus domāt par savu nākotni!