Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpilī 4.reizi notiks Karjeras nedēļa
Autors: admin | 04.10.2016 | Komentāru nav

Karjeras nedēļa Jēkabpilī notiks jau 4. gadu pēc kārtas. Karjeras nedēļa tēma “ES BŪŠU darba tirgū” Latvijā notiek no 10. līdz 14. oktobrim. Vairāku dienu garumā jaunieši dažādos pasākumos skolās un ārpus tām varēs apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas mūsdienu darba tirgū. Karjeras nedēļa Jēkabpilī tiks atklāta 10. oktobrī plkst. 9:00 Profesiju autobusā ar Jēkabpils 3. vidusskolas skolēniem pasākumā „Ātrais randiņš ar Profesiju”, kas notiks visas dienas garumā, sniedzot iespēju visu izglītības iestāžu audzēkņiem doties pārsteigumu pilnā, izglītojošā izbraucienā uz dažādiem Jēkabpils uzņēmumiem un iestādēm.

“Kurā brīdi bērnam vai jaunietim jāizvēlas savu nākotnes profesiju? Vai klausīt savam aicinājumam, vecāku un pedagogu ieteikumam, vai izvēlēties profesiju, kurai tiek prognozēts pieprasījums darba tirgū un ir vilinošs atalgojums? Šie un citi līdzīga satura jautājumi nodarbina bērnu un jauniešu prātus, esot par svarīgu un neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Karjeras nedēļa ir viens no svarīgākajiem karjeras izglītības pasākumiem, kas palīdz bērniem un jauniešiem rast atbildes uz viņu interesējošiem jautājumiem saistībā ar karjeras izvēli. Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. 2015. gadā Karjeras nedēļas laikā Jēkabpilī norisinājās 52 pasākumi (37 skolu pasākumi un 15 starpskolu) un 17 ekskursijas uz iestādēm un uzņēmumiem, kuros iesaistījās 2306 dalībnieki vecumā no 6 līdz 20 gadiem. Arī šogad pedagogus un vecākus aicinu motivēt, ierosināt, iedrošināt vērst uzmanību uz savu bērnu karjeras izglītību. Viens no šī gada Karjeras nedēļas saukļiem skan Maksvela Malca vārdiem – „Ja Tu tici, ka vari,- Tu vari.”, tāpēc bērnus un jauniešus aicinu TICĒT sev un savām spējām, neapstāties savā izaugsmē, izmantot sniegtās iespējas paplašināt zināšanas, meklēt un rast atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem!”, stāsta Jēkabpils Karjeras nedēļas koordinatore, pedagogs karjeras konsultants Sarmīte Stikāne

Karjeras nedēļas laikā Jēkabpilī jauniešiem būs iespēja piedalīties vairāk, kā 80 dažādās aktivitātēs, kuru starpā notiks tādi pasākumi, kā Karjeras dienu diskusija jauniešiem „Profesiju specifika”, jauniešu komunikācijas, prezentācijas un argumentācijas prasmju attīstīšanas pasākums „Es būšu (?) darba tirgū”, Karjeras nedēļas Erudītu konkurss „Es būšu JAUDĪGS darba tirgū”, Karjeras nedēļas notikums skolotājiem „Stāstu stāstiem izstāstīju” u.c.

Karjeras nedēļu Jēkabpilī no 10. līdz 14. oktobrim rīko Jēkabpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Eiropas Komisijas informācijas punkts Europe Direct un Jēkabpils Uzņēmēju biedrība, Jēkabpils pilsētas izglītības iestādes, uzņēmēji un iestādes.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Šīgada Karjeras nedēļas tēma ir “ES BŪŠU darba tirgū”, kas aicina jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu un tā daudzveidību.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados - Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.

Visā Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Pasākumu programma 25 pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos draugiem.lv/viaa un facebook.com/KarjerasNedela.

Informāciju sagatavoja:
Alise Kļaviņa, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra izglītības metodiķe, Mob. tālr.: (+371) 26013153; e-pasts: klavina.alise@gmail.com

Papildu informācija:
Sarmīte Stikāne, „Karjeras nedēļas” koordinatore Jēkabpilī, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra pedagogs karjeras konsultants, Mob. tālr.: (+371) 28808457; e-pasts: sarmite.stikane@gmail.com

Aktuālākā informācija par Karjeras nedēļas norisēm Jēkabpilī tiks ievietota: Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra mājas lapā un sociālajos tīklos: jekabpils-bjc.lv, twitter.com/Jekabpils_BJC, facebook.com/jekabpilsBJC, kā arī Jēkabpils Jauniešu portālā jekabpils-jauniesi.lv.

Karjeras Nedēļas 2016 Programma (pdf datne)

KN2016 Nolikums Skolēniem KN2016 Nolikums Noslegums

 

 

KN2016 Notikums Skolotājiem