Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ikgadējā karjeras diena Jēkabpilī plaši apmeklēta
Autors: Ieva Lapiņa, Jaunais Vēstnesis | 22.03.2015 | Komentāru nav

12. martā norisinājās ikgadējā karjeras diena Jēkabpilī. Nu jau trešā Karjeras diena arī šogad pulcēja lielu interesentu un izglītības iestāžu skaitu. Kopumā, pasākuma ieradušies bija vairāk nekā trīs simti  8.-9.klašu skolēnu un 12. klašu interesentu, kā arī citu apmeklētāju no Jēkabpils un apkārtējo novadu skolām. Karjeras dienas laikā skolēniem savu skolu potenciālās iespējas prezentēja 14 Latvijas profesionālās izglītības iestādes. Skolu vidū tika aptvertas  mācību iestādes sākot no Daugavpils, līdz pat Jūrmalai. Pasākumu organizēja Jēkabpils Bērnu un Jauniešu centrs sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību.

Karjeras dienas mērķis ir  iepazīstināt skolēnus ar profesiju daudzveidību, profesionālo skolu piedāvātajām izglītības programmām un mudināt skolēnus izvēlēties profesiju, karjeras ceļu un atrast darbu tepat Latvijā. Pasākuma pirmajā daļā katrai no mācību iestādēm tika sniegta iespēja parādīt sevi potenciālajiem skolēniem nelielās prezentācijās. Prezentāciju laikā izglītības iestāžu pārstāvji nekautrējās rādīt dažādus priekšnesumus, uzdot mīklas auditorijai un stāstīt par skolā pieejamajām mācību programmām, kā arī iepazīstināt ar plašo ārpusskolas nodarbību klāstu. Otrajā pasākuma daļā interesentiem tika sniegta iespēja iepazīties ar izglītības iestāžu stendiem, aprunāties ar skolu pārstāvjiem, kā arī iegūt dažādus noderīgus materiālus savas potenciālās karjeras izvēlei. Pasākuma noslēgumā norisinājās izloze, kur apmeklētāji savā īpašumā varēja iegūt vērtības balviņas no karjeras dienā parstāvētajām mācību iestādēm.

Karjeras dienā mācību iestāžu piedāvātajā klāstā šogad bija iespējams iepazīties ar plašu amatu loku – būvnieka amatu, dārzkopja un stādaudzētāja amatu, pavāra un viesmīlības speciālista amatu, kā arī ar daudzām citām profesijām, pat tādām kā profesionāliem mājkalpotājiem, auklītēm, arboristiem. Augstskolu piedāvāto programmu lokā bija vienu līdz četrus gadus ilgas programmas, kuras iespējams apgūt sākot jau no septītās klases.

Karjeras dienas organizatore Jēkabpils Bērnu Jauniešu centra pedagoģe karjeras konsultante Sarmīte Stikāne par pasākuma norisi stāsta: „Pasākums izdevās ļoti labi. Gan skolas, gan apmeklētāji bija ļoti apmierināti ar pasākuma norisi. Dažām skolām izveidojās arī savstarpēja sadaebība, kā arī turpmāka sadarbība ar BJC. Pasākuma apmeklētājiem ļoti aizraujoša šķita arī nelielā izloze karjeras dienas noslēgumā, kurā dalībnieki ar lielu ažiotāžu izlozēja balvas.

Aptaujātie skolu pārstāvji atzina, ka pasākumā bijis necerēti liels apmeklētāju skaits un, ka jaunieši, kas interesējās par turpmākajām izglītības iespējām bija tiešām ieinteresēti iegūt informāciju par potenciālo izglītības iestādi, lai savu izvēli varētu izdarīt pēc iespējas veiksmīgāk.