Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

"Atspēriens" 1. nodarbība
Autors: Sarmīte Stikāne, Laura Mežiniece | 05.12.2014 | Komentāru nav

4.decembrī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika pirmā nodarbība Jauniešu karjeras izvēles un prasmju apguves skola „Atspēriens” – četru nodarbību pasākumu cikls. Mērķis ir attīstīt zināšanas, izpratni, prasmes un kompetences, kas nepieciešamas, lai pieņemtu apzinātus lēmumus, plānotu un mērķtiecīgi veidotu savas karjeras izaugsmi. Uz prasmju apguves skolu tika aicināti 10. klašu jaunieši no Jēkabpils pilsētas skolām. Pirmajā nodarbībā pie mums viesojās  RigaBrain treneris Pēteris Urtāns, kurš jauniešus iepazīstināja ar tēmu „Kādai jābūt smadzeņu darbībai, lai Tu dzīvē izdarītu pareizās izvēles?”. RigaBrain® ir sociāls uzņēmums, kas dibināts 2008. gadā. Tā mērķis ir informēt, popularizēt un izmantot inovatīvas metodes smadzeņu darbības uzlabošanai: atbalstīt jaunus risinājumus un sniegt iespējas tās izmantot ikvienam.

Treneris labai smadzeņu darbībai ieteica ikdienas dzīvē izmantot RigaBrain zelta sešinieku - praktiskas darbības, kas ir jādara ikdienā, lai uzlabotu savu smadzeņu darbību: nepieciešams labs miegs; fiziskas aktivitātes; sabalansēts uzturs; sevis izzināšana; komunikācija ar līdzcilvēkiem; apziņas paaugstināšana – sevis apzināšanās.

Noslēdzoties lekcijai, jaunieši atzina, ka dzirdētais bija noderīgs un interesants. Tikšanās ir motivējusi apzināti piedomāt par to, kā runājam, izturamies un darbojamies. Viens no jauniešiem atzina, ka iegūtās zināšanas par smadzeņu darbību noteikti noderēs nākotnes profesijas izvēlē, jo ir pārliecināts, ka kļūs par ārstu.

Atspēriens 1. nodarbība