Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Atnācu ēnot vienu - noēnoju visus!
Autors: Līga Galdiņa | 18.02.2015 | Komentāru nav

Grūtākā izvēle, kas jāpieņem katram jaunietim, kas es būšu nākotnē? Lai atrastu īsto profesiju, jauniešiem ir dota viena īpaša  diena gadā – Ēnu diena. Jau vairākus gadus interesējos par skatuves mākslu un režiju, tāpēc man bija liels prieks un gods ēnot Rīgas Improvizācijas teātra dalībnieku, pasākumu vadītāju un ļoti jauku cilvēku Viesturu Vizuli, kura dzimtā pilsēta ir Jēkabpils.

Atnācu ēnot vienu - noēnoju visus!Lietainais laiks un satraukums mani bija atzinis uz Slendid Palace pus stundu ātrāk. Laiks vilkās lēni, taču gaidīšana attaisnojās, līdz ieraudzīju smaidīgo un pozitīvi noskaņoto Viesturu.

Pirms došanās uz zāli, nedaudz parunājām to, kas ir improvizācija. Tātad, improvizācijas teātris ir teātra forma, kurā aktieri visas ainas izspēlē bez iepriekš sagatavota scenārija, vadoties daļēji vai tikai no skatītāju ieteikumiem - par tēmām, tēliem, vietām, īpašībām utt. Manuprāt, improvizācija ir sava veida māksla un noteikti talants nebaidīties no publikas. Prasme nesmieties par vissmieklīgākajiem jokiem, taču, ja tomēr sanāk, tas acumirklī ir jālabo, piemēram, jāsāk tēlot, ka raudi. Es uzzināju, ka Viesturs Vizulis nav ieguvis profesionālo aktiera izglītību, taču mācījies individuāli pie dažādiem pasniedzējiem, konkrēti improvizācijas teātra sfērā. Dažādas iemaņas ir ieguvis arī piedaloties improvizācijas festivālos. Katrs vadītais pasākums, izrāde un mēģinājums veido Viestura iemaņas un pieredzi.  Pēc brīža mēs devāmies uz zāli, kur notika paredzētā izrāde. Tur mūs jau gaidīja citi Rīgas Improvizācijas teātra dalībnieki. Cik jauki, sirsnīgi un atvērti cilvēki!! Zālē virmoja neliels uztraukums, bet to remdēja draudzīgā atmosfēra. Neliela uztraukuma pārņemti pie skatuves bija aktieri - vīrieši un tikai viena sieviete no teātra grupas, secināju, ka vīrieši tomēr ir aktīvāki improvizatori. Man arī bija iespējas izpētīt darbu pie skatuves gaismu un skaņas regulēšanas, kā arī aprunāties ar šiem pozitīvi noskaņotajiem cilvēkiem. Šī diena bija Super!   Vēl šodien man atmiņā ir palikuši viena mākslinieka vārdi: ‘’Atnāci ēnot vienu - noēnoji visus’’.

Kā balva par labi paveiktu darbu man bija iespēja redzēt Rīgas Improvizācijas teātra izrādi ‘’Ar šarmu pret karmu’’.  Atrodoties pirmajā rindā, es varēju saskatīt uztraukumu uz skatuves, taču mākslinieki to meistarīgi slēpa. Gluži vienkārši ļaudis, taču ar fantastisku spēju uzkāpt uz skatuves un parādīt ikdienas dzīves ainas tik atraktīvi! No zāles pamestajām idejām radās dzeja, dziesma, gan proza latviešu, vācu un igauņu valodā ar tulkojumu.

Ēnu dienās piedalījos pirmo reizi un patiesi esmu laimīga, ka man tika dota šāda iespēja. Paldies par to Jēkabpils Bērnu un jauniešu centram!

Sapratu to, ka improvizatori un aktieris ir divas dažādas nodarbošanās, gluži kā atšķirīgas pasaules. Kolektīvā visi ir vienlīdzīgi un katrs ir draugs, egoisms šajā žanrā nedrīkst atrasties, vienīgi izņēmuma kārtā, attēlojot kādu egistisku tēlu.

Zāle bija atsaucīga un atraisīta. Uz skatuves esošie izrādes varoņi – Jānis, Jānis, Viesturs, Raimonds, Elīna, Rihards un Mārcis bija harizmātiski un fantastiski!  Jūs vēroju ar prieku!