Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ēnu diena Jēkabpilī
Autors: Sarmīte Stikāne | 12.02.2015 | Komentāru nav

11.februāris – Ēnu diena. Tā ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu izglītību ietekmi uz karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Ēnu diena Latvijas skolu jauniešiem dod iespēju pavadīt vairākas stundas kopā ar interesējošas profesijas pārstāvi un praksē iepazīt savas nākotnes nodarbes visdažādākos aspektus.

Jēkabpils pilsētā Ēnu dienas organizēšanā iesaistījās arī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs, uzrunājot potenciālos ēnu devējus – dažādus uzņēmumos, iestādes un organizācijas, lai skolēniem paplašinātu ēnu devēju vakanču izvēli. Šo ēnu devēju vakances izmantoja vairāk kā 150 skolēni.

Vispieprasītākās ēnu devēju vakances šogad bija Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī – 33, un Jēkabpils pilsētas pašvaldībā – 27. Skolēnu interešu loks izrādījās ļoti plašs un ēnotāji izmantoja iespēju iepazīties ar darba specifiku AS “Sadales tīkls” (operatīvās izbraukumu brigādes elektromontieri, elektrotehniķi, ekspluatācijas meistari, elektroenerģijas uzskaites meistari, tehniskās informācijas tehniķes un ekspluatācijas nodaļas vadītājs.), SIA “Margaret”, Jēkabpils Vēstures muzejā, tirdzniecības centrā „Aura”, SIA “VK Birojs”, SIA „Brīvā Daugava”, SIA “STILS ES”, AS “SEB banka” Jēkabpils filiālē, SIA “Lornete”, Zemessardzes 56.kājnieku bataljonā, Izglītības iniciatīvu centrā u.c.

Paldies par atsaucību un ieinteresētību Mārim Trušelim, Katei Zaharovai, Kristīnei Liepiņai, Ingum Liseckim, Gatim Teicānam, Vitai Kalniņai, Kasparam Čanderam, Gintai Saulītei, Sarmītei Kauperei, Ilonai Šmeisei, Rolandam Bērziņam, Ilonai Mitrei, Jānim Ščerbickim, Ilzei Bičevskai, Jānim Apīnim, Ventam Kodoram, Lāsmai Skļarskai, Ingai Tilhenai, Gunāram Mitrim.

 

 

 

Apraksta nav!