Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ēnu diena 2015
Autors: Sarmīte Stikāne | 07.01.2015 | Komentāru nav

Ēnu diena 2015Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Ēnu diena Latvijas skolu jauniešiem dod iespēju pavadīt vairākas stundas kopā ar interesējošas profesijas pārstāvi un praksē iepazīt savas nākotnes nodarbes visdažādākos aspektus.

Pirmdien, 12. janvārī tiks atvērta Ēnu devēju - uzņēmumu, organizāciju, iestāžu - vakanču reģistrācija šī gada Ēnu dienai. Ēnu devēju reģistrācija notiks, jaunu dizainu un funkcionalitāti ieguvušajā lielākajā tiešsaistes darba biržā skolu jauniešiem - portālā www.enudiena.lv un tā plānota līdz 2. februārim.

Savukārt no 19. janvāra līdz 4. februārim pieteikšanos piedāvātajām vakancēm sāks skolēni, potenciālie Ēnotāji. Šogad Ēnu diena tiek organizēta  11.februārī sadarbībā ar naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmumu LatRosTrans, aicinot jauniešu iepazīties ar dažādām inženierzinātņu profesijām, kurās patlaban jau vērojams darbinieku trūkums.

Akcijā kā ēnu devējs var piedalīties jebkurš uzņēmums, organizācija vai institūcija, bet par darbinieka ēnu var kļūt jebkurš  1.-12.klašu skolēns.

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement -Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) Ēnu dienu organizē jau četrpadsmito gadu un nodrošina iespēju katru gadu jauniešiem satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem.