Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ēnu diena 2014
Autors: Dzintra Lindāne | 17.01.2014 | Komentāru nav

Ēnu dienas 2014 reklāmas bildeVai zināji, ka pareizi izvēloties profesiju, Tu vari ietaupīt miljonu eiro??? Un Ēnu diena var tev palīdzēt! Skolēnu pieteikšanās Ēnu dienas vakancēm būs iespējama no 22.janvāra līdz 31.janvārim. Ēnu dienā var piedalīties ikviens 1.–12.klašu skolēns. Īpaši iesakām šo iespēju izmantot vidusskolēniem, kuriem drīzumā jāizdara izvēle par nākotnes profesiju! Ēnu dienu jau 14.gadu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Swedbank. Šogad karjeras izglītības akcija notiks 12.februārī.

Profesijas izvēle - tas ir nopietns lēmums gan Tev, gan Tavai valstij!

Somijas eksperti aprēķinājuši, ka viena jaunieša nepareizi izdarīta profesijas izvēle viņu valstij rada vienu miljonu eiro lielus zaudējumus. Tās ir izmaksas, kas rodas, lai jaunietis varētu apgūtu citu profesiju, saņemtu atbalstu darba meklēšanas periodā, tam pieplusojas šajā periodā nesamaksātie nodokļi valstij un citi izdevumi.

Neesi izšķērdīgs! Esi veiksmīgs un atbildīgs - piesakies Ēnu dienai www.enudiena.lv un jau laikus izdari pareizo izvēli par savu nākotnes profesiju! Iepazīsties šinī mājas lapā arī ar piedāvājumu Jēkabpilī!

Šogad Ēnu dienā stiprināsim jauniešu uzņēmību. Pētījumi liecina, ka 2020.gadā, iespējams, nebūs aktuālas tādas profesijas, kādas ir šodien. Taču nemainīgas un svarīgas paliks uzņēmējspējas – spēja būt apķērīgam un piemēroties mainīgajiem darba tirgus apstākļiem, apgūt jaunas lietas, veiksmīgi sevi prezentēt darba tirgū un nepieciešamības gadījumā radīt pašam sev darba vietu (JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns).

„Uzņēmējspēja būs faktors, kas noteiks cilvēka veiksmīgumu gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē,” piekrīt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

JA-YE Latvija aptaujātie 2013. gada Ēnu devēji novērojuši, ka veiksmīgam startam darba tirgū jauniešiem šobrīd visvairāk pietrūkst komunikācijas prasmju, sava viedokļa paušanas un argumentēšanas spēju, analītiskas domāšanas un problēmsituāciju risināšanas prasmes, kā arī uzņēmējspēju – pašiniciatīvas, spējas pielāgoties un uzņemties atbildību. Aptaujā piedalījās 142 jeb aptuveni trešā daļa reģistrēto Ēnu devēju.

„Ēnu diena ir patiešām vajadzīga mūsu jauniešiem, jo Latvijas izglītības sistēma nenodrošina viņiem iespējas apgūt zināšanas, kas būtu nepieciešamas reālajā darba praksē”, aptaujā atzina vairāki Ēnu devēji.

Apskati NĀKOTNES DARBA PRASMJU karti (ENG)

Uzzini vairāk par NĀKOTNES DARBA PRASMĒM 2020 (ENG)

Kā kļūt par Ēnu? – lasi www.enudiena.lv/kas-jazina-skoleniem

Ēnu dienas aktualitātēm seko līdzi arī Draugiem.lv/jal un Twitter.com/SMULatvija

informācija no www.enudiena.lv