Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ēnu diena 2013
Autors: Dzintra Lindāne | 02.01.2013 | Komentāru nav

Ēnu diena šogad notiks 13. februārī

Ēnu diena Latvijas skolu jauniešiem dod iespēju pavadīt vairākas stundas kopā ar interesējošas profesijas pārstāvi un praksē iepazīt savas nākotnes nodarbes visdažādākos aspektus. Darbiniekiem Ēnu diena ir lieliska iespēja iedvesmot savus nākamos kolēģus mērķtiecīgai karjerai, kā arī iespēja paskatīties uz savu profesiju un tās ikdienu no malas.

Akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu izvēlēties savu profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā.

Šoreiz īpaši aktualizēta tiks IT nozare, jo informācijas tehnoloģijas ir svarīgs līdzeklis inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanā, kas Latvijas tautsaimniecības attīstībai šobrīd ir īpaši nozīmīgi. Tomēr gribam atzīmēt, ka ikviena profesija ir ļoti svarīga un katrs darbs nozīmīgs, tādēļ aicinām Ēnu dienas akcijā iesaistīties visdažādāko profesiju pārstāvjus.

Akcijā kā ēnu devējs var piedalīties jebkurš uzņēmums, organizācija vai institūcija, bet par darbinieka ēnu var kļūt jebkurš 1. – 12.klašu skolēns. Lai to izdarītu, gan uzņēmumiem, gan skolēniem jāreģistrējas www.enudiena.lv. Reģistrēšanās akcijai sāksies 7.janvārī. Uzņēmumi varēs reģistrēt savas piedāvātās Ēnu dienas vakances līdz 23. janvārim. Skolēnu pieteikumi sistēmā tiks pieņemti līdz 30. janvārim. Līdz 5. februārim uzņēmumi apstiprinās izvēlētās ēnas.

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young EnterpriseLatvija Ēnu dienu organizē jau trīspadsmito gadu.

******************

Lai pilnvērtīgi sagatavotos Ēnu dienai, vidusskolas klašu skolēniem tiek piedāvāta iespēja piedalīties Ēnu dienas nodarbībā, kas notiks Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā 

17.01.2013. no plkst. 15.30 līdz 17.30.

Pieteikties līdz 11.01.2013. dzintra.lindane@inbox.lv vai 29612988

Ņem līdzi draugu un nāciet apgūt ko jaunu!